Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/gnl/includes/menu.inc).
02.1.1. KAS YRA DEPRESIJA?Skaityti: 2 mins

Mūsų jausmai nuolat keičiasi. Reaguodami į įvykius mes galime nuliūsti, supykti, įsitempti ar jausti nepasitenkinimą. Pasikeitus situacijai, mes vėl atgauname nuotaiką, pralinksmėjame ir džiaugiamės gyvenimu. Tai normalu.

Tačiau kartais mūsų nuotaika  ilgą laiką išlieka bloga.. Kartais net ir praėjus stresą sukėlusiam įvykiui, nuotaika nepagerėja, vargina įkyrios mintys, nusivylimas, gali sutrikti miegas, apetitas, tampa sunku susikaupti, mokytis. Taip gali reikštis depresinės būsenos požymiai. Ji paveikia mūsų jausmus, mintis ir elgesį. Gyvenimas nusidažo tamsesnėmis spalvomis, aplinkui mes pradedame matyti daug daugiau blogio ir beprasmybės. Tampame piktesni, lengviau susierzinantys arba nelaimingi, atrodyti sau blogi, neryžtingi ar beverčiai. Gali atsirasti verksmingumas, noras nutolti nuo žmonių, nenoras gyventi. Nebegalime patirti džiaugsmo, malonumo jausmo.

Dažniau depresijos simptomus patiria merginos, tačiau ji būdinga ir vaikinams. Vaikinai mažiau linkę kalbėti apie savo jausmus ir siekti pagalbos už merginas, todėl verta skatinti juos tai daryti.

Depresija – tai...

Daugiau negu liūdesys ar susijaudinimas. Tai ilgalaikė, bent dvi savaites besitęsianti būsena, sutrikdanti galimybes mokytis, bendrauti, gerai jaustis įprastoje veikloje, skatinanti padidėjusį jautrumą, dirglumą, nepasitenkinimą, neigiamą pasaulio matymą,  nuovargį, savęs nuvertinimą, nusivylimą ir negalėjimą sukaupti dėmesį. Depresijos simptomai pasireiškia beveik visą laiką ir sutrikdo įprastą veiklą (mokymąsi, darbą, bendravimą, miegą ir pan.).

 

© 2018 Geros Nuotaukos Link. Visos teisės saugomos.