Klaidos žinutė

  • Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? - include_once() (eilutė 1374/home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/gnl/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/gnl/includes/menu.inc).
02.2.2. ĮVERTINKITE NERIMĄSkaityti: 2 mins

Kaip žinoti, ar nerimas normalus ar liguistas? Galite atlikti žemiau esantį testą.

2 TESTAS. Ar aš patiriu liguistą nerimą?

Dešinėje pažymėkite atsakymą „TAIP“ arba „NE“, kurie, Jūsų nuomone, atspindi Jūsų būklę per pastarąsias keletą savaičių.

Nr.

Klausimas

TAIP / NE

1.

Jūs nerimaujate, nors sunku įvardyti konkrečią nerimo priežastį ar jį sukėlusią problemą.

 

2.

Jūsų nerimas stabdo Jus, trukdo Jums veikti, skatina vengti veiklos, kuri anksčiau buvo Jums įprasta. Nerimo sukeltas vengimas pradeda trukdyti mokytis, dirbti ir bendrauti.

 

3.

Nerimas yra labai stiprus ir jį lydi fiziniai stipriai išreikšti simptomai (širdies plakimas, oro trūkumo pojūtis, virškinimo ar kiti sutrikimai ir kt.).

 

4.

Nerimas užtrunka pernelyg ilgai, užima daug Jūsų laiko, sunku susitelkti ir mokytis, dirbti, ilsėtis ar veikti ką kita.

 

5.

Norėdami slopinti nerimą Jūs imatės priemonių, kurioms nepritartų specialistai (vartojate alkoholį ar kitas medžiagas, bandotės pats gydytis receptiniais vaistais ar kt.).

 

6.

Nerimavimas sukelia nuovargį, trikdo miegą, mažina susikaupimo gebėjimą ir darbingumą.

 

7.

Jums sunku kontroliuoti savo emocines reakcijas, impulsus ir elgesį. Kartais padarote tai, dėl ko po to gailitės

 

8.

Nerimavimą lydi liūdesys, nusivylimas, nepasitenkinimas, aplanko mintys apie beprasmiškumą arba net savižudybę.

 

Kuo daugiau kartų atsakėte „taip“ į  klausimus, tuo didesnė tikimybė, kad Jūsų nerimas yra perteklinis ir trukdantis Jums gyventi.

Jeigu nerimas Jums trukdo gyventi,  pravartu kreiptis į specialistą: psichologą, psichoterapeutą arba šeimos gydytoją. Jeigu manote, kad galite kontroliuoti situaciją, tik norite, kad Jums sektųsi geriau, toliau naudokite šią programą, kad įgytumėte nerimo valdymo įgūdžių.

© 2018 Geros Nuotaukos Link. Visos teisės saugomos.