Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/gnl/includes/menu.inc).
03.3. APIE NIŪRIAS MINTISSkaityti: 2 mins

Negatyvios, niūrios mintys gali būti apie įvairius dalykus:

  1. Save patį („Aš esu negeras“, „Esu nevykėlis“, „Žmonės manęs nemėgsta“, „Negražiai atrodau“)
  2. Kitus žmones („Žmonės negeri“, „Žmonės mane atstums“)
  3. Pasaulį („Pasaulis yra nesaugus“, „Nėra teisybės“)

 

Negatyvios mintys dažniausiai ir atsakingos už mūsų blogą savijautą. Ką dar reikia žinoti prieš mokantis pakeisti mintis?

4 neigiami faktai apie neigiamas mintis

 

  • Negatyvios, niūrios mintys labai dažnai kyla automatiškai. Nors jos gali būti visai nelogiškos, tačiau gali nuolat ir nuolat kilti mūsų galvoje, ypač kai mes jaučiame depresijos ar nerimo simptomus.
  • Labai dažnai neigiamos mintys neteisingos, nerealistinės, neprotingos ir neprasmingos. Jos neduoda jokios naudos. Vienintelis jų darbas – priversti Jus jaustis blogai. Kiek pagalvojus, beveik visada greitai pavyksta rasti argumentų, prieštaraujančių negatyviai minčiai. Pavyzdžiui, jeigu draugas Jums nepaskambino keletą dienų, jis nebūtinai ant Jūsų pyksta ar nenori draugauti.
  • Labai keista, bet mes dažniausiai tikime negatyviomis mintimis, net jeigu jos „susiūtos baltais siūlais“,
    t. y. truputį pagalvojus, neteisingos. Taip yra dėl to, kad mūsų smegenys evoliucionavo ir tapo labai jautrios blogai, grėsmingai informacijai. Smegenų tikslas yra kuo anksčiau užfiksuoti bet kokią grėsmę ir jos išvengti bei tokiu būdu mus išsaugoti fiziškai, net sumokėjus didelę nerimo ir blogos savijautos kainą.
  • Neigiamos mintys mūsų smegenyse „užsuka“ ydingus ratus. Kuo mes blogiau jaučiamės, tuo labiau esame linkę patikėti negatyviomis mintimis ir dar blogiau – vadovautis šiomis mintimis, pasirenkant elgesį. Kuo daugiau tikime neigiamomis mintimis ir jomis vadovaujamės elgdamiesi, tuo blogiau jaučiamės.

 

Ir vienas teigiamas faktas, bet labai reikšmingas

Neigiamas mintis galima keisti. Pakeitus mąstymą, pasikeis ir savijauta. Keisti nėra labai lengva. Tiesiog reikia patikrinti, ar neigiamos mintys yra teisingos. Ar nėra taip, kad mes darome mąstymo klaidų? Apie tai -sekančiame skyrelyje.

© 2018 Geros Nuotaukos Link. Visos teisės saugomos.