Klaidos žinutė

  • Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? - include_once() (eilutė 1374/home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/gnl/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/gnl/includes/menu.inc).
03.4. APIE MĄSTYMO KLAIDASSkaityti: 1 minutė

Nors žmogaus smegenys yra tiek galingos, kad mes galime pagaminti automobilį ir jį vairuoti, spręsti sudėtingiausius matematikos uždavinius ir net nuskristi į kosmosą, paprastuose dalykuose galime labai klysti. Net būdami geriausios formos kartais darome mąstymo klaidų.

Ar Jums pažįstama tokia situacija: sėdite auditorijoje su grupe studentų, prasiveria durys, įkiša galvą studentė iš gretimos grupės, peržvelgia auditoriją ir sako savo draugei „Čia nieko nėra“. Greičiausiai Jūs net galite nenustebti dėl tokio jos komentaro, nes supratote, kad jai reikėjo konkretaus žmogaus, kurio ji pilname studentų kambaryje nematė ir nevykusiai apibendrino „nieko nėra“. Ši labai dažna mąstymo klaida vadinama mąstymu „viskas arba nieko“ arba „juoda-balta“ mąstymu. 

Kita dažna mąstymo klaida yra „ateities spėjimas“. Prisiminkite, ar nebuvo taip, kad atsiskaityme nežinojote keleto sprendimų, buvote padaręs išvadą „neišlaikysiu“, nors po to pasirodė, kad gavote neblogą pažymį.

Itin dažnai mes pradedame klysti mąstydami ir vertindami situaciją, kai esame apimti nerimo ar depresijos simptomų.

© 2018 Geros Nuotaukos Link. Visos teisės saugomos.