Klaidos žinutė

  • Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? - include_once() (eilutė 1374/home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/gnl/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/gnl/includes/menu.inc).
09.3. KITOS PSICHIKOS SUTRIKIMŲ GYDYMO PRIEMONĖSSkaityti: 2 mins

Psichikos sutrikimų gydymui gali būti naudojamos ir kitos gydymo priemonės. Pavyzdžiui, gyvenimo būdo pakeitimas, fiziniai pratimai ar šviesos terapija.

  • Gyvenimo būdo pakeitimas. Gyvenimo būdas atlieka labai svarbų vaidmenį vystantis psichikos sutrikimui. Kai žmogus patiria nerimo ar depresijos simptomų, jam labai padeda darbo ir poilsio režimo sureguliavimas, malonių veiklų įjungimas į dienotvarkę, reguliarus fizinis aktyvumas, sveika mityba, pozityvus nusiteikimas ir bendravimas. Galite pasinaudoti šioje programoje pateiktais patarimais, kaip planuoti laisvalaikį.
  • Fiziniai pratimai. Kai žmogus patiria nerimo ir depresijos simptomų, jam gali labai padėti fiziniai pratimai. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad 5-6 kartus per savaitę bent po 30 minučių kasdien atliekami fiziniai pratimai (ypač aerobines treniruotės, derinant jas su jėgos treniruotėmis) gali veikti kaip psichiką veikiantys vaistai, o kartais dar geriau už juos.

Fizinis krūvis mažina nerimą „degindamas“ streso hormonus ir stresą sukeliančias medžiagas organizme. Pabandykite tiesiog bėgti, kai jaučiate stiprų nerimą, ir pamatysite, kad po keliolikos ar net kelių bėgimo minučių Jūsų nerimas drastiškai sumažės, o vėliau ir visai išnyks. Darykite tai kasdien ir liguisto nerimo problema spręsis.

Sergant depresija, fizinis krūvis „gamina“ tam tikras medžiagas smegenyse, kurių trūksta sergant depresija.

  • Šviesos terapija. Jeigu depresijos vystymui didelę įtaką turi šviesos trūkumas ir depresija reguliariai pasikartoja rudens – žiemos laikotarpiais, gali padėti gana paprastas gydymo būdas – specialios šviesos lempos, naudojimas rytais po keliolika ar keliasdešimt minučių. Pasakykite gydytojui, jeigu jūsų simptomai susiję su metų laiku.
  • Kitos priemonės. Kai kurių psichikos sutrikimų gydymui gali būti naudojama taip vadinama elektros impulso terapija (elektrošokas), magnetinė smegenų stimuliacija arba net galvos chirurginės operacijos. Tačiau tai taikoma labai retai.
© 2018 Geros Nuotaukos Link. Visos teisės saugomos.