Klaidos žinutė

  • Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? - include_once() (eilutė 1374/home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/gnl/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/gnl/includes/menu.inc).
12.03.3 NUOLAT SUSIEKITE NAUJĄ INFORMACIJĄ SU JAU TURIMASkaityti: 1 minutė

Mokydamiesi nuolat sau paaiškinkite ir susiekite naują informaciją su jau turima informacija.

Mokantis derėtų savęs klausti, kodėl dalykai, kuriuos mokotės yra tokie ar anokie.
Štai pavyzdys. Mokinys skaito apie fotosintezę, jog tai yra procesas, kai iš vandens ir anglies dioksido susidaro cukrus – maistas augalui. Mokinys galėtų savęs paklausti, kodėl tai yra tiesa, jog iš dviejų elementų susidaro cukrus, kurį augalas panaudoja maistui? Jis galėtų pradėti galvoti, jog visiems gyviems organizmams yra reikalinga energija ir jos gavimo metu vyksta įvairūs mainai.

Paklausus savęs „kodėl?“ ir atsakius į tą klausimą, informacija ilgiau išlieka atmintyje. Paaiškinimo sau metu, naują informaciją galite susieti su jau turima informaciją. Tokiu būdu galima lengviau ir greičiau ne tik išmokti naują informaciją, tačiau ir spręsti naujus uždavinius.

Šis mokymosi būdas yra efektyvus, nes informacija išlieka ilgam laikui. Atėjus egzamino dienai telieka pasikartoti. 

© 2018 Geros Nuotaukos Link. Visos teisės saugomos.