Klaidos žinutė

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/gnl/includes/menu.inc).
12.03.5 NAUDOKITE ĮVAIRIUS ĮSIMINIMO BŪDUSSkaityti: 2 mins

Kiekvieno žmogaus atmintis yra skirtinga ir nėra vieno stebuklingo būdo, kuris padėtų atmintį pagerinti. Yra sukurta daug įsiminimo technikų, jas nagrinėja mnemonika. Tai yra įvairūs pratimai, padedantys geriau atsiminti tai, ką mokotės.

Sekančiame pratime pateikiame įvairių įsiminimo būdų. Galbūt kai kuriuos jau naudojate, tad juos galite pažymėti varnele. Lentelės gale galite įrašyti savo naudojamus būdus, kurie nebuvo paminėti.

73 PRATIMAS. Kokias įsiminimo technikas naudoju?

Pažymėkite, kokias įsiminimo technikas naudojate.

Istorijos datas padainuoju;

Datas vizualizuoju – kai skaičiai būna panašūs į ką nors (pvz.: 1918 vasario 16 – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo data. Vizualizacija – Liudas Vasaris antrą dieną po Valentino dienos skaito Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aktą savo 19 ir 18 metų seserims.);

Flomasteriu užsirašau ant lango;

Ant lipnaus lapelio užrašau svarbią informaciją ir priklijuoju matomoje vietoje. Paskaitau, kai būnu toje vietoje;

Įrašau į diktofoną ir einant klausausi;

Nusipiešiu tai, ką mokausi;

Mokydamasis informaciją žymiuosi (konspektuoju) skirtingos spalvos tušinukais;

Kalbuosi su draugais ta tema ir diskutuoju;

Sugalvoju keistą asociaciją (pvz.: iš chemijos – benzeno žiedas gali būti kaip gyvatė ryjanti savo uodegą su dėmėmis, simbolizuojančiomis dvigubas jungtis);

Rimuoju – pvz.: vakar buvo dvi, šiandien jau viena, štai kokia ji – Žečpospolita;

Naudoju akrostikus – kai iš sakinio žodžių pirmųjų raidžių susidarau sau prasmę. Pvz.: Raudonai, o gal žaliai žydi marių vandenai – tai vaivorykštės spalvos (Raudona, Oranžinė, Geltona, Žalia, Žydra, Mėlyna, Violetinė).

Naudoju akronimus. Pvz.: DNR – DeoksiriboNukleoRūgštis, KEDA’i – riebaluose tirpūs vitaminai K, E, D ir A.

Skaidau „gabalais“ – ilgas skaičių sekas suskaidau į trumpesnes, pvz.: 3,14159265 suskaidau į dvi sekas 3,1415 ir 9265, taip lengviau atsiminti ilgą skaičių seką.

Naudoju “Atminties rūmų” metodą – reikiamus įsiminti daiktus ar dalykus, mintyse išdėlioju savo kambaryje ar kitoje man labai gerai žinomoje vietoje. Pvz.: augalinės ląstelės sudedamosios dalys: įeinu į savo kambarį pro duris, kurios yra labai storos (sienelė), kambarys užpildytas žele (Citoplazma), priešais save ant spintelės matau žalią pabaisą (chloroplastą), pasisuku į dešinę, ant lovos guli Branduolys ir pučia didelį burbulą (Vakuolė), šalia lovos kaip didelis kirminas šliaužioja Mitochondrija, o po stalu tupi ir gliaudo saulėgrąžas Goldžio aparatas. Kuo neįprasčiau sugalvosite, tuo lengviau bus atsiminti.

......................................

......................................

......................................

Word variantas atsisiuntimui
PDF variantas atsisiuntimui

Kuo daugiau mokysitės, tuo lengviau Jums seksis išmokti. Atminties lavinimui labai svarbus nuolatinis mokymasis. Kai stengiatės įsiminti naują informaciją, atmintis stimuliuojama ir įsiminimas pagerėja. Jei nuolat išmokstate kažko naujo, tai atmintis stimuliuojama reguliariai ir jos galimybės didėja. 

© 2018 Geros Nuotaukos Link. Visos teisės saugomos.