Klaidos žinutė

  • Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? - include_once() (eilutė 1374/home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/gnl/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls - _menu_load_objects() (eilutė 579/home/seclt/domains/sveikatostinklas.lt/public_html/gnl/includes/menu.inc).
12.07.1 KAS YRA ATIDĖLIOJIMAS?Skaityti: 2 mins

Besiruošdami atsiskaitymui, tikriausiai kartais pastebite, kad nesinori mokytis ir mieliau užsiimate kuo kitu – tvarkote namus, plaunate indus, o dar reikia šunį išvesti. Tokie „neatidėliotini“ darbai tarsi pateisina, kad Jūs vis nepradedate mokytis. Iš tikrųjų Jūs atidėliojate.

Atidėliojimas – tai svarbios Jums veiklos nedarymas, net kai žinote, jog laukia nemalonios pasekmės. Tada vietoj svarbios veiklos pradedate veikti kažką malonaus arba nelabai svarbaus. Atidėliojimu skundžiasi daugelis besiruošiančių atsiskaitymui žmonių.

Ar žinote, kodėl atidėliojate?

Atidėliojimo priežasčių yra ne viena, tačiau dažiausiai atidėliojimas susijęs su

  • nerimu ir baime suklysti,
  • vengimu patirti diskomfortą.

Atidėliojimas yra įprotis, o įpročius galima keisti bei išmokti naujų. Turėkite omenyje, jog atidėliojimo įveikimas užtruks. Tai yra procesas, kurio metu pradėsite mažiau atidėlioti ir daugiau veikti. Naujo įpročio sukūrimas vidutiniškai užtrunka apie du mėnesius.

Būkit kantrūs!

Normalu, kad mokantis naujų dalykų kartais gali aplankyti nusivylimas, jog rezultatai yra ne tokie, kokių tikitės. Jei taip atsitiktų, priminkite sau, jog geriau yra daryti negu nedaryti. Lėtai, tačiau užtikrintai siekiantis savo tikslo žmogus visada bus priekyje to, kuris nieko nedaro.

Kai bandysite įveikti atidėliojimą, kartais vistiek atidėliosite - tai normalu. Priimkite tai kaip keitimosi procesą, stenkitės nebausti savęs negatyviomis mintimis, tokiomis kaip „turėjau tiek laiko, o nieko nepadariau", „esu tikras nevykėlis", „normalūs žmonės viską padaro ir jie neatidėlioja", „jei nepadariau šiandien, tai ir rytoj nepadarysiu, nes esu bevalis". Atleiskite sau. Baudimas ir savęs smerkimas atsisuka prieš Jus, nes kitą kartą susidūrę su ta pačia veikla, vėl galite patirti nemalonias emocijas.

Dažnai atidėliojimas siejamas su motyvacijos nebuvimu. Prisiminkite, kad motyvacija veikti atsiranda po veiksmo, bet ne prieš jį. Bergždžia yra laukti, kol pajusite motyvaciją ir pradėsite jausti norą mokytis ar rašyti kursinį darbą. Tiesiog pradėkite veikti ir tada pamatysite, kad motyvacija atsiras. O tai paskatins dar daugiau motyvacijos ir dar daugiau veiksmo – tai lyg užburtas ratas. 

© 2018 Geros Nuotaukos Link. Visos teisės saugomos.